Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristika MŠ

Základní škola a Mateřská škola Štědrá se nachází v Karlovarském kraji v malé obci Štědrá. Jsme jednotřídní školička rodinného typu, třída s názvem SLUNÍČKO je třída smíšená. Dochází k nám děti od dvou do šesti let a děti s OŠD.

Mateřská škola se od září 2017 přestěhovala do budovy základní školy. Celé přízemí školy bylo o velkých prázdninách zrekonstruováno. Hned za vstupem do budovy se nachází šatna. Na hraní, tvoření a učení se novým věcem mají děti k dispozici dvě velké herny, z nichž jedna slouží také jako ložnice pro spící děti. Herny jsou moderně vybaveny a rozděleny na tzv. hrací koutky tak, aby děti přesně věděly nejen s jakými předměty si hrají, ale také kam je mohou v běžném životě zařadit a jak s nimi zacházet. Hrací koutky jsou následující: "vodní svět", "dopravní prostředky", "farma",  koutek pro maličké děti, který je vybaven hračkami a edukačními předměty, které jsou  adekvátní věku dvouletých dětí. Dále je část herny vyhrazena starším dětem předškolního věku. V této části se nacházejí stolky na tvoření, knihovna a různé edukační a tvořivé hry. V koutku "vodní svět" najdou děti pískoviště s kinetickým pískem, stan ve tvaru pirátské lodě a molitanové stavebnice ve tvaru lodí. Koutek farma zahrnuje molitanové kostky, ze kterých mohou děti postavit dům, kuchyňku, panenky a kočárky, doktora, obchod apod. Koutek s dopravními prostředky obsahuje vše, co patří k dopravě. Dále dílnu s opravářským materiálem, různé autodráhy apod. V herně se také nacházejí cvičební pomůcky, které s dětmi využíváme při sportovních chvilkách.

Jídelna pro děti byla kompletně zrekonstruována, kuchyň nově postavena. Jídelna je vybavena dřevěnými židličkami a stolky s různou výškou tak, aby vyhovovala dětem dle jejich velikosti a aby se jim při jídle pohodlně sedělo. Kuchyň je vybavena moderními nerezovými spotřebiči a nádobím.

V nedaleké budově se nachází tělocvična, kterou máme rovněž k dispozici.

V roce 2018 jsme pro děti vybudovali nové hřiště přímo u školy, které doplňuje vlastní zahrádka. Nachází se zde několik herních prvků z akátového dřeva, hřiště tak nenarušuje ráz okolní přírody. Hřiště průběžně doplňujeme o nové herní prvky. Vzhledem k poloze školy využíváme okolí ke každodenním vycházkám do přírody, hojně využíváme také rozlehlých prostor zámecké zahrady.